Öne Çıkanlar düzce çin THY Avrupa Ligi beşiktaş 15 temmuz

Geleceğin liderlerine ev sahipliği yaptı

Dünya genelinde 107 kent ve 76 ülkeden katılım gösteren Global Shapers Topluluğu’ndan 220 temsilci, 27-29 Eylül 2019 tarihleri arasında İstanbul’da ‘Etkiye Dönüşen Eylemler’ temalı SHAPE Europe & Eurasia 2019 etkinliği için bir araya geldi. Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Begümhan Doğan Faralyalı, İstanbul’da gerçekleşen etkinlikte ‘Eşitlik & Kapsayıcılık’ alanının eş başkanlığını üstlenerek, proje dahilinde ülkemize gelen geleceğin liderlerini, Türkiye’de sosyal fayda konusunda çalışan önemli isimleri ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerini özel bir davette ağırladı.

Dünya Ekonomik Forumu’nun (World Economic Forum) bir insiyatifi olarak kurulan ve dünyada 400’den fazla şehirde liderlik potansiyeli taşıyan gençlerin topluma faydalı olabilecek projeler ürettiği Global Shapers Topluluğu ile çok sayıda katılımcı, üç gün süren SHAPE Europe & Eurasia 2019 etkinliği için İstanbul’da buluştu. 27 dünya kentiyle yarışarak SHAPE Europe & Eurasia 2019 etkinliğine ev sahipliği yapma şansını yakalayan İstanbul, ilk defa Avrupa ve Avrasya bölgesi topluluklarının bir kentte bir araya gelmesine imkan tanıdı.

Global Shapers topluluğunun 2021 global etki hedefleri arasında yer alan, İklim ve Çevre, Eşitlik ve Kapsayıcılık, İş ve Eğitimin Geleceği alanlarına dair potansiyel işbirlikleri, paydaşlar ile diyaloglar, çözüm ve eylem planları çıkarıldı. İstanbul’da yapılan çalışmalarda elde edilen çıktıların toplulukta yer alan tüm Hub’lara ışık tutması, hayata geçmesi, projeye dönüşmesi ve Bükreş’te düzenlenecek SHAPE Europe & Eurasia 2020 etkinliğinde ölçümlenmesi hedefleniyor.

Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Begümhan Doğan Faralyalı İstanbul’da gerçekleşen etkinliğin ‘Eşitlik & Kapsayıcılık’ alanında eş başkanlığı üstlendi. Faralyalı, etkinliğe katılmak üzere İstanbul’a gelen 220 genç ve ülkemizin önde gelen sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerini ağırladığı buluşmada şunları söyledi: “Bence hepimiz dünyada varoluşsal bir kriz yaşandığının farkındayız. Artık bir şeyler yapmanın zamanı geldi. Bu yolda Birleşmiş Milletler’in Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri herkes için rehber niteliğinde. İşbirliği yapmalıyız. Hükümetlerin, iş dünyasının ve sivil toplumun birlikte ve koordine şekilde çalışması gerekiyor.”

‘Kalbin bilgeliğine ihtiyaç var’

Faralyalı sözlerine şöyle devam etti: “Dünyadaki çok sayıda ülkeyi adeta bir salgın hastalık gibi etkisi altına alan kutuplaşma, toplumların önündeki en büyük engellerden biri. Bizler insanlık olarak aynı gemideyiz; bir araya gelip işbirliği yapmak, sorunlarımızı çözme yolunda atacağımız ilk adım olmalı. Üç yıl önce, Türkiye’de 2,000 kişinin katıldığı bir araştırma yaptık. Katılımcılara ortak değerlerimizi ve ülkemizde görmek istedikleri değerleri sorduk. Araştırma, tüm sosyo-ekonomik, siyasi ve etnik gruplarda insanların sıraladığı ilk on değerin birbirinin aynı olduğunu ortaya koydu. Bu sonuçlardan aldığımız güçle Ortak Değerler Hareketi’ni başlattık. Bu hareket dahilinde, çok farklı geçmişlere ya da siyasi tercihlere sahip insanları bir araya getirdiğimizde, ortamda kutuplaşmanın değil, sevgi, saygı, merak ve anlayışın hakim olduğunu gördük. Bugün dünya çapında bir Ortak Değerler Hareketi’ne, dahası ortak bir vizyona ihtiyacımız olduğunu hissediyorum. Çünkü bir araya gelmezsek, içinde bulunduğumuz bu krizden çıkamayacağız.”

Bu sebeple de kalbin bilgeliğine her zamankinden daha fazla ihtiyacımız olduğunu vurgulayan Faralyalı, “Kalbinin sesini duyabilen ve kalbiyle hareket edebilen, herkesi birleştirme cesaretine sahip insanlara ihtiyacımız var. Toplumdaki dönüşümün bu sayede gerçekleşebileceğine inanıyorum. Fırsat eşitliğinin, toplumsal cinsiyet eşitliğinin ve doğayla uyumlu bir yaşamın anahtarı bence burada” dedi.

Buluşmaya, TOG Başkanı İbrahim Betil, WWF Türkiye Genel Müdürü Aslı Pasinli, UNICEF Türkiye Genel Müdürü İnci Haseki, Eğitim Reformu Girişimi Direktörü Işık Tüzün, Aydın Doğan Vakfı Yürütme Kurulu Başkanı Candan Fetvacı, KAGİDER Başkanı Emine Erdem, Young Guru Academy Yönetim Kurulu Üyesi Asude Altıntaş ile iş dünyasının önemli isimlerinden Doğan Holding CEO’su Çağlar Göğüş, Turcas Petrol Yönetim Kurulu Üyesi Banu Aksoy Tarakçıoğlu, AIG Başkan Yardımcısı İpek Özilhan, Nurol GYO Yönetim Kurulu Üyesi Ceyda Kılıçarslan ve eşi Mustafa Kılıçarslan katıldı.

Ortak Değerler Hareketi hakkında:

Doğan Holding'in öncülüğünde hayata geçen Ortak Değerler Hareketi, bireysel değerlerimizi keşfederek müşterek yanlarımız etrafında buluşmayı hedefleyen; böylece toplumdaki ayrışma ve kutuplaşma eğilimlerini gidermeye çalışan bir sosyal sorumluluk projesi olma özelliğini taşıyor. Bu kapsamda araştırmalar yaparak, değer odaklı ve müşterek gelişime yönelik projelerini destekliyor.

Türkiye’nin çağdaşlaşma yolcuğunun aktif katılımcılarından biri olan Doğan Holding, kalıcı değer yaratmaya odaklanan bir kurumsal sosyal sorumluluk yaklaşımı benimsemektedir. Aydın Doğan Vakfı başta olmak üzere paydaşlarıyla işbirliği içerisinde eğitim, kültür-sanat, sağlık ve çevre alanlarında uzun vadeli sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştiren Holding, Türkiye’nin gelişimine çok boyutlu katkı sağlamaktadır. Özellikle kız çocuklarının eğitimine, gençlerin yetenekleri doğrultusunda eğitim alarak başarılarının ödüllendirilmesine ön ayak olarak projeler geliştirerek hayata geçirmektedir.

Doğan Holding hakkında:

60 yıldır Türkiye ekonomisine değer katan Doğan Şirketler Grubu Holding A.Ş., iş dünyasına Onursal Başkan Aydın Doğan’ın 1959 yılında Mecidiyeköy Vergi Dairesi’ne kaydolması ve 1961’de otomotiv alanında ilk şirketini kurması ile girmiştir. Bugün Doğan Grubu Şirketleri faaliyette bulundukları akaryakıt perakendesi, enerji, sanayi, motorlu taşıtlar, finansal hizmetler, internet-eğlence –medya, gayrimenkul, ticaret ve turizm alanlarında yenilikçi vizyonları ile öncü rol üstlenmektedir. Doğan Grubu’nun, bünyesinde yer alan tüm şirketleriyle birlikte uyguladığı kurumsal ve etik değerler, iş dünyasındaki diğer kurumlara da örnek teşkil etmektedir. Üretim faaliyetleri ve ticari faaliyetlerinde küresel başarıyı hedefleyen

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.