banner25

Önce Kayseri’nin en iyi iletişimcilerinden Ayşegül Sünbül aradı. Kayseri KalDer Temsilciliği’nin yeni dönemde iş yapış biçimlerini masaya yatırmak için bir ekinlik yapacağını anlattı. Çok önemli bir çalışma olduğunu, zaten bu konuda bizim de çalışmalarımız olduğunu aktardım.Ardından KalDer’in Kayseri yöneticilerinden Latife Sönmez Şahin ile programı oluşturduk. Çalışmaları yaptık, çok önemli bir oturum ortaya çıktı.Bizim koordine ettiğimiz oturumun dışında başka önemli kadın konuşmacıların da olduğunu öğrendim etkinlik sorumlusu Tuğçe Küçük’ten…Çok önemli kadın konuşmacıları, yüzlerce izleyici ile online de buluşturmuştu 6. Erciyes Mükemmellik Zirvesi’nde Kayseri’nin kadınları…KalDer Kayseri Temsilciliği İstişare Kurulu Başkanı Erkut Korkmaz muhteşem kadınların düzenlediği etkinliği anlatırken bu yüzden çok keyifliydi.

Gamze Çizreli, başarısızlıkla başarı çıkarmanın mümkün olduğunu söyledi.

Big Chefs Kurucusu Gamze Cizreli, Fark Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve Arya Woman Kurucusu Ahu Serter Kuşoğlu ve Alternatifbank Bilgi Teknolojileri, Operasyon ve Dijital Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Esra Beyzadeoğlu mükemmel zirvenin mükemmel konuşmacıları olarak yer almışlardı.İlk konuşan Gamze Cizreli oldu… “İçindeki Aşkı Dışarı Çıkar “ başlığı ile şu önemli bilgileri paylaştı:

* “Hayatı boyunca deneyimlediği başarısızlıkları da bir motivasyon kaynağı ve itici güç olarak gördüm. Girişimciliğin öğrenilebilir olsa da doğuştan gelen bazı özelliklerin bunu tetiklemesi gerektiğini öğrendim. Başarısızlık tecrübeleri başarıya giden yolu açtı. Ben bunu yaşadım. Gerçekleştirdiğim ilk girişim başarısızlıkla sonuçlandı. Sonrası, BigChef yolculuğu başladı. Marka olduk. Burada kadınlara destek veriyoruz. Ben kendi işletmemde kota koydum. Toplam tedarikimizin yüzde 30 unu kadın üreticilerden alıyoruz.”

Ahu Büyükkuşoğlu Serter, “daha çok kadın girişimci dünyayı değiştirir” dedi.

Esra Beyzadeoğlu, bankacılıkta dijital dönüşüme iki yıl önce başladıklarını hatırlattı

Fark Holding Yönetim Kurulu Başkanı & Arya Kadın Platformu Kurucusu Ahu Büyükkuşoğlu Serter’in başlığı çok ilginçti. “Ayaklarınız Yerde, Gözleriniz Yıldızlarda Olsun, Dünyada Kendi Cennetini Yarat” başlığını kullanmıştı Ahu Büyükkuşoğlu Serter ve şu mesajları verdi:

* “Gücümüzü köklerimizden alalım, bunun yanında her zaman daha iyisi olmak ve başarmak için gözlerimiz yıldızlarda olsun. Seri girişimci oldun, yatırımcı da oldun peki şimdi başka hangi problemleri çözeceksin? Kadın, potansiyeli henüz yeterince fark edilmemiş en değerli kaynak. Benim için yeni altın kadın. İyi girişimcilerin gözleri yıldızlarda olur ama ayakları yere basar. Kadın liderliği ile dünyayı dönüştürecek. Hem daha fazla kadını yatırımcı yapmak, hem de kadın liderliğindeki şirketlere yatırım yapmak için bir platform yarattık. Bu platformda kız babaları da yer alıyor ve kadının yaşamın sürekliliğinde değerli olduğuna inanan herkese aslında kapımız açık.”

Bankacılıkta teknoloji konusunda başarılı projelere imza atan Aternatifbank Bilgi Teknolojileri, Operasyon ve Dijital Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Esra Beyzadeoğlu şu önemli bilgileri paylaştı:

* “Dijitalleşme ve veri yönetimi konusu tüm sektörlerin odağında ve bu yüzden bankalar bu konuda öncü ve yol gösterici olmalı. Yeni dönemde sürekli olarak bir çözüm üretme ve entegrasyon çalışması yapıyoruz. Uzaktan çalışma sistemine geçerken bu işin odağına müşteri memnuniyetini koyduk. Biz dijitalleşmeye pandemi ile başlamadık. Yaklaşık iki yıl önce bu konuda adımlar atmaya başladık. Bu yüzden yeni başlayanlardan öndeyiz.”

Yeni iş yapış biçimlerini anlattılar

Hem ulaşımda hem de teknolojide yeni iş yapış biçimlerini anlattılar.

Türkiye Kalite Derneği, Yönetim Kurulu Başkanı Görgün Özdemir’in de çok önemli bulduğu bu mükemmel zirvede elbette erkekler de konuştu. Konuşma başlığı da “Yeni İş Yapma Biçimleri” oldu. Bu oturumun moderatörlüğünü EGD Başkanı Celal Toprak gerçekleştirdi. Yeni dönemde kentlerin en büyük sorunu olan ulaşım konusu ele alındı. Konuşmacı Türkiye’de bu konudaki en etkin isimdi. Kayseri Ulaşım Genel Müdürü Feyzullah Gündoğdu, şu bilgileri aktardı yeni döneme ilişkin:

* “Pandemi sürecinde dünya genelinde yolcu sayısı yüzde 90 azalırken hizmet seviyesinde azalma olmadı. Çünkü iş daha zorlaştı. Biz HES kodu uygulamasına başladık. Ulaşım sektörü olarak hızlı bir adaptasyon sürecine girdik, girmek zorundayız. Artık ulaştırmaktan çok sağlıklı ulaştırmak öne çıkacak.”

Sonra Türkiye’nin bilgi teknolojileri konusunda sürekli hamle yapan kuruluşu Tempo yönetim Kurulu Başkanı Cemal Akar “bilgi teknolojileri daha da önem kazanacak” diye başladı ve şu bilgileri paylaştı:

“Yeni normalin biz kısa sürede normalleştirdik. 3 hafta gibi kısa bir sürede Üç bine yakın çalışanı evden çalışabilir hale getirdik. Adaptasyon sürecini hızlı gerçekleştirdik. Çalışma şekilleri yeni normale uyumlu hale geldi. Bunu herkesin yapması gerekiyor. Yeni dönem böyle şekillenecek.  Bu çalışmada merkeze insanı koyduk. Dijitalleşme insan odaklı olmalı. Biz bunu yapıyoruz. Şimdilerde bilgi teknolojileri başlığı altında çalışan açığı oluşmaya başladı. Dijitalin sürekli gelişmesi ile birlikte, yeni dönemde bu meslek grubunun önemi artacak. Bunun için yazılımcı dönüştürme projeleri yapıyoruz. Tempo Akademi’de bilgi teknolojisi hizmetleri üzerine eğitim veriyoruz.”

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5

banner1