Futbolda yeni bir bakış açısını getiren altyapının bilimsel çalışmalarla nasıl başarı getireceğinin modeli alan Altınordu Seyit Mehmet Özkan ve Barış Orhunbilge gibi işe gönlünü koymuş isimlerle zirveye taşınıyor.

Altınordu Başkanı Seyit Mehmet Özkan ile Petrol Ofisi CEO'su Selim Şiper arasındaki yol arkadaşlığı formülü sponsorlukta yeni bir bakış açısının da önünü açmış gibi görünüyor.

Türk futbolunun ekonomisi ile ilgili hep olumsuz haberler veriliyor. Çünkü durum çok parlak değil. Ekonomi iyi olmayınca sportif başarı da sürdürülebilir olmaktan uzak kalıyor. Bu kara tablo içinde bir yıldız parlıyor.

Altınordu modeli Türk futbolunda yeni bir çığır açıyor. Şimdiden dünya arenasına iki isim soktular bile. Cengiz ve Çağlar’ın gibi dünya futboluna iki yıldız kazandırdılar.

Devamı da geliyor. Çünkü işi bilimsel yapıyorlar. Altınordu Başkanı Seyit Mehmet Özkan’ın liderliğinde gerçekleştirilen bu anlamlı çalışma Altınordu CEO'su Barış Orhunbilge gibi isimlerle yeni boyutlar kazanıyor, örnek model olarak ses getiriyor.

Ve en önemlisi bu model Petrol Ofisi CEO'su Selim Şiper ve Petrol Ofisi CMO'su Beril Alakoç gibi isimlerle yeni yol arkadaşları kazanıyor.

Şimdi bu yol arkadaşlığının hikayesini anlatalım.

Türkiye akaryakıt konusunda yetiştirdiği en önemli isimlerden biri olan Selim Şiper Petrol Ofisi’nde CEO görevini resmen üstlenmesinin hemen öncesinde, Seyit Mehmet Özkan ile yapılan geniş bir röportajı okur.

Bildiği ancak ilk kez yakından gördüğü Altınordu felsefesinin, hayata-geleceğe bakış açısının Petrol Ofisi’nin kurumsal felsefesi ve yaklaşımları ile tamamen örtüştüğünü görür.

İşte Petrol Ofisi ile Altınordu arasındaki bu ‘Yol Arkadaşlığı’ fikri böylece doğmuş olur. Petrol Ofisi CEO’su Selim Şiper ile Seyit Mehmet Özkan’ın ilk yüz yüze görüşmesinde imzalar atıyor ve yol arkadaşlığı başlar.

Süreç içinde Petrol Ofisi Altınordu’ya katkılarına, otomobil yağlarındaki güçlü markası Maxima ile forma – kol sponsoru olarak devam eder.

Daha sonra Petrol Ofisi PO/Gaz markası ile Altınordu’nun hazırlayıcı takımı Niğde Anadolu FK’ya da sponsor olur.

Şimdi her iki taraf da popülist başarıların tamamen dışında, farklı alanlarda olsalar da; aynı ruhu taşıyan, aynı felsefeyi paylaşan iki güzide kuruluşun Türkiye’nin geleceğine doğru çıktığı uzun bir yolculuk – Türk futbolunun yarınları için önemli bir yatırım olarak görülür. Selim Şiper yol arkadaşlığını şöyle yorumlar:

. Altınordu ile görüşmeler sadece 3 gün sürdü. Ben Petrol Ofisi CEO’su olarak ilk resmi imzamı bu işbirliği için attım.

. Altınordu da, Petrol Ofisi de, ülkemizin köklü, alanlarında lider ve Türkiye’nin geleceğini düşünen kuruluşları.

. Farklı alanlarda faaliyet gösterseler de aynı felsefeyi benimsemiş, aynı yaklaşımlara sahip, aynı yönde ilerleyen ve benzer hedefleri olan iki kuruluştan bahsediyoruz.

. Dolayısıyla Petrol Ofisi olarak, Altınordu FK ile gerçekleştirdiğimiz bu iş birliğini, alışılagelmiş bir sponsorluğun dışında, büyük bir uyum ve sinerji ile sürdürdüğümüz ‘Yol Arkadaşlığı’ olarak görüyoruz.

Peki olay Altınordu cephesinden nasıl görülüyor. Bu projeye adeta hayatını adayan Altınordu Futbol Kulübü Başkanı Seyit Mehmet Özkan bakın neler diyor:

. Bizim ana sloganımız İyi Birey, İyi Vatandaş, İyi Futbolcu. Altınordu organizasyonundaki her birey için ‘iyi’ olmak önceliklidir ve bu kavram sadece futbolcu ile ilgili değildir.

. Bu toprakların çocuklarına örnek olabilmek amacıyla birlikte yürüyeceğimiz ‘dost’larımızın da ‘iyi’ olmasına özen göstermek zorundayız.

. Petrol Ofisi, bu nedenle bizim can dostumuzdur, yol arkadaşımızdır. Bizim için Petrol Ofisi, sadece A Takım formasının önüne basılı bir arma değildir.

. Petrol Ofisi için de Altınordu formasının, bir tanıtım mecrası olmadığını çok net biliyoruz. Altınordu ve Petrol Ofisi, ‘Bu toprakların çocukları için her şeye değer’ diyerek yola çıkan iki dosttur.

. Başta Petrol Ofisi CEO’su Sayın Selim Şiper olmak üzere, tüm Petrol Ofisi ailesine, bu toprakların çocukları adına çok teşekkür ediyoruz.

Altınordu projesi tüm futbol kulüplerimizin yakından incelemesi gereken bir vaka… Anlatmaya hazırlar. Tüm kulüpler yerinde incelemek için mutlaka ekiplerini göndermeli. Petrol Ofisi’nin Altınordu’ya verdiği destekte tüm kuruluşlarımızın sponsorluk konusunda tez olarak ele almaları gereken bir bakış açısı…

Petrol Ofisi bir ilke imza attı

Yol arkadaşı Petrol Ofisi olunca iş yakıt meselesini de konuşmayı gerekli kılıyor. Ve orada çok önemli bir ilki de öğrenmiş oluyoruz.

Uluslararası Denizcilik Örgütü IMO 2020 değişim süreci ile birlikte 1 Ocak 2020 tarihinden itibaren tüm dünyada gemilerin kullanacağı denizcilik yakıtlarının sülfür oranı yüzde 3.5’dan yüzde 0.5’e düşüreceği bilgisini öğreniyoruz.

Bu yetmiyor Petrol Ofisi’nin bu gelişmeye ilişkin hazırlıklarını aylar öncesinde tamamladığı bilgisini alıyoruz. Ve bilgiler şöyle devam ediyor:

. Petrol Ofisi bu konuda ilk ikmalini İstanbul’da Kumkapı açıklarında gerçekleştirdi ve 100 ton yeni nesil denizcilik yakıtı VLSF ikmali yaptı.

. Sistemin yürürlüğe girmesine aylar kala ülkemizdeki ilk yeni nesil denizcilik yakıtı VLSF ikmalini gerçekleştir.

. Dünya denizciliği, 1 Ocak 2020 itibari ile tarihi bir gelişme yaşayacak. Ama Petrol Ofisi şimdiden bu yeniliğe hazır.

. Belki de bu yeniliği müşterilerine sunan dünyadaki tek dağıtım şirketi olarak Petrol Ofisi yeni dönemde Türkiye’nin önünü açacak bir gelişmenin habercisi olacak.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.