Öne Çıkanlar Ziraat Türkiye Kupası BİNGÖL opec londra Erzincan

HORECA sektörünün kalbi Antalya’da atıyor!

Antalya Fuar ve Kongre Merkezi tarafından organize edilen ANFAŞ Hotel Equipment 30. Uluslararası Konaklama ve Ağırlama Ekipmanları İhtisas Fuarı ile ANFAŞ Food Product 26. Uluslararası Gıda ve İçecek İhtisas Fuarı, yenilenen yüzleriyle 16-19 Ocak 2019 tarihleri arasında Antalya Expo Center’da eş zamanlı olarak kapılarını açmaya hazırlanıyor.

SEKTÖRÜN TÜM PAYDAŞLARI BİR ARADA

Dev buluşmaya sayılı günler kala Antalya Expo Center’da düzenlenen, ANFAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bıdı ev sahipliği yaptığı fuar tanıtım toplantısına Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı İbrahim Evrim, Antalya Kültür Ve Turizm İl Müdür Yardımcısı İlknur Selçuk Köker, Batı Akdeniz İhracatçı Birlikleri Yönetim Kurulu Başkanı Hakkı Bahar, Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı Antalya Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Alaaddin Özyürek, TMMOB İçmimarlar Odası Yönetim Kurulu Başkanı Emrah Kaymak, Antalya Sanayici İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sadi Kan, AESOB Genel Sekreteri Mehmet Işıldağ, Türkiye Otelcler Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Osman Ayık, Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ülkay Atmaca, Antalya Gastronomi Eğitimcileri Birliği Derneği Başkanı Mustafa Erol, Türkiye Otel Satınalma Yöneticileri Derneği Başkanı Bülent Bilgiç, Tüm Gastronomi Yöneticileri Derneği Başkanı Hamza Yalçın, TMMOB Antalya İçmimarlar Odası Başkanı İlker Biner, Hotel Kat Hizmetleri Eğitimi Ve Dekorasyonu Derneği Onursal Başkanı Hakan Yeni ve TUROYD Akdenız BYK Başkanı Halil Duru katıldı.

TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK HORECA BULUŞMASI

Basın toplantısının açılış konuşmasını yapan ANFAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bıdı, 30. Hotel Equipment ve 26.Food Product hakkında bilgiler verdi. Ali Bıdı,”ANFAŞ ekibi olarak kendi alanlarında Türkiye’nin markası olan iki fuarımızı başarılı bir şekilde açmaya hazırlanıyoruz. Geçtiğimiz yıl sektörün talebi doğrultusunda ilk defa eş zamanlı gerçekleştirdiğimiz fuarlarımızı bu yıl da tek çatı altında gerçekleştiriyoruz. Yaklaşık 40 bin metrekarelik kapalı alanımızın tamamında açacağımız 30.Hotel Equipment ve 26.Food Product fuarları, bugün Türkiye’nin en büyük HORECA (Hotel, Restoran, Cafe) buluşması olma özelliği taşımaktadır. Fuarlarımız sayesinde konaklama, ağırlama, gıda ve içecek sektörünün tüm paydaşları, tek çatı altında buluşarak iş potansiyelini ikiye katlama fırsatı yakalayacak” şeklinde konuştu.

432 KATILIMCIDAN 3.500’ÜN ÜZERİNDE MARKA TEK ÇATI ALTINDA

2018 yılında dolar kurlarındaki dalgalanmalara ve firmaların yaşamış olduğu finansal sıkıntılara rağmen, turizmde yaşanan rekor artışın fuarlara olan ilgiyi arttırdığını ifade eden Ali Bıdı,”Bildiğiniz üzere bu yıl turizmde rekorlara ev sahipliği yaptığımız bir yıl oldu. 2019 turizminin temellerinin atılacağı fuarlarımıza katılımcı firmalardan yoğun bir ilgi gördük. Fuarlarımızda sektörde kendini kanıtlamış, ihracatta önemli başarılara imza atmış otel ekipmanları ve gıda sektörünün önde gelen firmalarına ev sahipliği yapıyoruz. Bu yıl, iki fuarımızda toplam 432 firma, 3 bin 500’ün üzerinde markasını sergileyecek. Yurt içi katılımcılarımızın yanı sıra bu yıl Amerika Birleşik Devletleri, Cezayir, Çin, Danimarka, Fas, Filistin, Hindistan, İsrail, İtalya, Lübnan, Nijerya, Suudi Arabistan, Ukrayna ve Ürdün’den olmak üzere toplam 14 ülkeden katılımcıyı, ziyaretçilerimizle bir araya getireceğiz” dedi.

36 ÜLKEDEN 45 MİLYON DOLARLIK TİCARET KÖPRÜSÜ

Katılımcıların yanı sıra fuarların yurt dışı ziyaretçi çalışmalarında yeni pazarların belirlendiğini söyleyen Bıdı, fuarda yaratılacak iş hacmiyle ihracata katkı sağlanacağını ifade etti. Ali Bıdı, “Ekibimiz, yurt dışından yeni hedef pazarlara yönelik önemli çalışmalar gerçekleştirdi. Yurt dışı alım heyetlerimiz ve katılımcılarımız arasında düzenlenecek B2B görüşmelerinde toplam 45 milyon dolarlık bir ticaret hacmi bekliyoruz. Bu yıl T.C. Ticaret Bakanlığı, ATSO - Antalya Ticaret ve Sanayi Odası, BAİB – Batı Akdeniz İhracatçı Birlikleri, BAKA – Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı, hedef ülkelerin ticaret odaları ve ticaret müşavirlikleri ve ANFAŞ’ın yurt dışı acenteleri aracılığıyla Almanya, Arnavutluk, Azerbaycan, Bahreyn, Belarus, Belçika, Birleşik Arap Emirlikleri, Bosna Hersek, Cezayir, Çin, Fas, Filistin, Gürcistan, Hırvatistan, Hollanda, Hong Kong, Irak, İran, Karadağ, Katar, Kazakistan, Kosova, Libya, Lübnan, Lüksemburg, Makedonya, Mısır, Özbekistan, Rusya, Sırbistan, Sudan, Suriye, Tayvan, Ukrayna, Umman ve Ürdün olmak üzere 36 ülkeden binin üzerinde profesyonel ziyaretçi ve alım heyetlerini katılımcılarımızla bir araya getiriyoruz” diye konuştu.

HEDEF 50 BİN PROFESYONEL ZİYARETÇİ

Yurt dışı çalışmalarının yanı sıra yurt içi ziyaretçi çalışmaları hakkında konuşan Bıdı, “Eş zamanlı organizasyon sayesinde iki fuarın ziyaretçi kitlesini tek çatı altında buluşturuyoruz. Katılımcılarımız; ANFAŞ’ın ziyaretçi çalışmaları sonucu yurt içinde 81 ilden otel yatırımcıları, otel yöneticileri, satın alma müdürleri, spa merkezleri, iç mimarlar, müteahhitler, kamu yetkilileri, şef ve aşçılar, zincir market yetkilileri, kafe ve restoran sahipleri, gıda toptancıları, perakendeciler, öğretmen evleri, polis evleri, askeriye, resmi kurum ve sosyal tesis işletmeleriyle bir araya gelecek. Bu yıl yurt içi ve yurt dışından toplam 50.000 profesyonel ziyaretçiyi fuarımızda ağırlamayı hedefliyoruz” dedi.

2019 TURİZM GELİRLERİNİN ARTIŞINA İMKAN SAĞLAYACAK

Ali Bıdı, “2018 yılının ardından 200’e yakın turistik tesis, renovasyon kararı aldı. ANFAŞ olarak ülkemizin dört bir yanından satınalma kuruluşlarıyla önemli iş birlikteliklerine imza attık. Otel, restoran, hastane ve kamu kurumlarından misafir edeceğimiz satınalma müdürleri ve yöneticileri, otel ekipmanları ve gıda sektöründeki katılımcılarımızdan iş birliktelikleri gerçekleştirecek. Bu yıl, renovasyon yapacak otellerin satınalma müdürleri ve yöneticilerini fuarlarımızda ağırlayarak tüm ihtiyaçlarını karşılamaları için dev bir ticaret platformu sunacağız. Fuarlarımız, Türkiye turizminin renovasyonlarına yön vererek 2019’daki turizm gelirlerinde yeni rekorlara imza atılmasına imkansağlayacaktır” şeklinde konuştu.

TÜRKİYE’NİN SATINALMACILARI BİR ARADA

30.Hotel Equipment ve 26.Food Product’ın yurt içi ziyaretçi çalışmaları kapsamında bu yıl Türkiye’nin satınalma platformları bir araya geliyor. ANFAŞ tarafından yürütülen çalışmalar sonucunda; MARSAP - Marmara Bölge Satınalma Yöneticileri Platformu, TÜRSAD - Türkiye Otel Satın Alma Yöneticileri Derneği, OSMED - Otel Satınalma Müdürleri Eğitim Derneği, TÜSMOD - Satınalma ve Tedarik Yönetimi Meslek Odası Derneği’ne bağlı otel, restoran, hastane satınalma müdürleri ve yöneticileri katılımcılarla bir araya gelecek. Derneklerin yanı sıra Türkiye’nin 81 ilinden kamu kurumlarında görev yapan satınalma müdürleri alımlar gerçekleştirecek.

TÜRKİYE’NİN EN YÜKSEK KATILIMLI AŞÇI BULUŞMASI

26.ANFAŞ Food Product kapsamında, TAFED - Türkiye Aşçılar Federasyonu, AGEB - Antalya Gastronomi Eğitimcileri Birliği Derneği ve ANFAŞ işbirliğiyle, turistik tesislerde yerli mallı kullanımını teşvik etmek amacıyla başlatılan “869 Yerliyse Yeriz” kampanyası Food Show’da sanata dönüşecek. Endüstriyel mutfak ekipmanlarından gıda ürünlerine kadar tamamen yerli malı ürünler kullanılarak yarışma, şov, workshop ve gösteriler gerçekleştirilecek. Türkiye’nin en yüksek katılımlı aşçılık buluşması olması hedeflenen organizasyonda 3.500’ün üzerinde şef fuarda yerini alacak.

4.HOTEL DESİGN SHOW’DA DÜNYA ÜLKELERİ TEMASI

30.ANFAŞ Hotel Equipment kapsamında, TMMOB İçmimarlar Odası, Projem Dergi ve ANFAŞ işbirliğiyle bu yıl 4’üncü kez kapılarını açmaya hazırlanan Hotel Design Show, “Dünya Ülkeleri” temasıyla fuar boyunca ziyaretçilerini ağırlayacak. 6 farklı otel odası dizaynında Brezilya, Dubai, Fas, İsveç, Meksika ve Rusya konseptli 6 farklı tasarım sergilenecek. Hotel Design Show’un yanı sıra özel ihtisas alanları ve Housekeeping Olimpiyatları, konferans ve seminerler Hotel Equipment’ta katılımcı ve ziyaretçileri bir araya getirecek.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.