banner25

Öncü sektörler, öncü markalar, öncü girişimciler araştırması açıklandı

10 yıldan bu yana aralıksız olarak farklı illerde gerçekleştirilen İnteraktif Pazarlama Zirvesi (İPZ) bu yıl “Yeni İşler, Süreçler ve Ürünler” temasıyla Konya’da markalarla buluştu. Yeni nesil işler, süreçler ve ürünler tasarlayarak şirketlere katma değer yaratan kuruluşların buluşma platformu olarak tanımlanan İPZ Anadolu’da yeni dünyanın gereklerine uygun iş yapış biçimleri tartışmaya açıldı.

Garenta, İPZ Anadolu 2016’nın ana destekçisi olarak Konya turunda maliyetleri azaltırken performansın nasıl geliştirilebileceği konusunda kendi iş alanı üzerinde aktarımda bulundu. Hepsiburada.com, Shell&Turcas, Aygaz, TAV ve Boğaziçi Üniversitesi‘nin de içerik desteği verdiği konferans dizisinde, birlikte iş yapma kültürü de konuşulan konular arasında yer aldı. İPZ Anadolu 2016’yı diğer yıllardan farklı kılan yanıysa her ilde o ilin ihtiyaçlarına özel içerik hazırlanmış olması. Konya bazında gelişen sektörler ve bu sektörlerin tedarikçilerinin ilgi alanına giren konu ve örneklerle zenginleştirilerek içerikler doğrudan fayda odaklı sunuldu.

Öncü Sektörler, Öncü Markalar, Öncü Girişimciler” araştırma sonuçları

Marketing Türkiye, iddialarını bir araştırmaya dayandırma geleneğini bu kez de bozmadı. İPZ Anadolu Konya toplantısı kapsamında Marketing Türkiye’nin AKADEMETRE Araştırma ve Stratejik Planlama Şirketi’yle birlikte yaptığı “Öncü Sektörler, Öncü Markalar, Öncü Girişimciler” araştırma sonuçları açıklandı.

Araştırmanın sonuçlarına göre;

- Metal sanayi sektörü, ayakkabı sektörü ve fabrikasyon metal ürünler sektörlerinde öncü marka Atiker olurken, sektörlerin en cesur girişimcisi Mehmet Ali Atiker seçildi ve ödüllendirildi.

- Yapılan araştırmaya göre, bitkisel ve hayvansal ürünler kategorisinde öncü marka Torku olurken, sektörün en cesur girişimcisiyse Recep Konuk seçildi. Gıda ürünleri imalatında ipi yine Torku göğüslerken, bu sektörde de en cesur girişimci Recep Konuk oldu.

- Kimya sektörünün öncü markası Zade Vital, makine ve ekipman sektörünün öncü markası Şakalak Makine ödüle layık görüldü. Kimya sektörünün en cesur girişimcisi Mevlüt Büyükhelvacı ve makine-ekipman sektörünün en cesur girişimcisi Yusuf Genç ödüllendirildi.

- Otomotiv yan sanayi kategorisinde ödül alan marka Atiker oldu. Araştırmaya göre Konya turizminin öncü markası Kontur Tur ödüle layık görülen markalardan biri oldu. Turizm sektörünün en cesur girişimci olarak da Rahim Özkaymak Konya Ticaret Odası Başkanı Sayın Selçuk Öztürk ‘ün katılımıyla ödüllendirildi.

İPZ Anadolu Konya etkinliğinde bu yıl yeni bir yaklaşım olarak Boğaziçi Üniversitesi ile amaç birlikteliği yapıldı. Akademi desteği de alan İPZ Anadolu 2016’ya katılanlara Boğaziçi Üniversitesi’nin katılım belgesi verildi.

İPZ Anadolu Konya etkinliğinin açılış konuşmasında Marketing Türkiye Genel Yayın Yönetmeni Günseli Özen şunları aktardı: “Mesleğimi sorduklarında bilgi bulaştırıcısıyım; okur-yazar ve konuşurum diye yanıtlıyorum. İş bilgi bulaştırıcılığı olunca dünyanın teknoloji üzerinden hızla değişimini gözlemlemek ve anlatmak gerekiyor. Bu nedenle içimde hiç bitmeyen bir telaş var. Sanırım bu anlamda ortak bir kaderimiz var. Konya Sanayi Odası’nın 2014 - 2017 stratejik planında ve KONYA Ticaret Odası’nın Ekonomi Raporu’nda gördüğüm üzere benim bilgi bulaştırıcılığı konusundaki telaşım siz Konya iş dünyası için fırsatları görme ve hazırlanma konusunda…”

İnteraktif Pazarlama Zirvesi 2016 ile ilgili ayrıntılı bilgiye www.marketingturkiye.com adresi üzerinden ulaşılabilir.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5

banner1